Cena rýdzeho zlata sa stanovuje dvakrát denne na Londýnskej burze (LBMA) vo forme tzv. fixu. Táto cena sa stanovuje v amerických dolároch (USD), eurách (EUR) a britských librách (GBP) za 1 trójsku uncu pre odber minimálne 1.000 trojských uncí alebo v prepočte 31,1kilogramov zlata
Najvýznamnejším trhom s fyzickým zlatom (tak nazývame trh, kde dochádza ku skutočnému prevzatiu zlata nakupujúcim) je londýnsky trh. Obchodujú tu medzi sebou výhradne členovia prestížnej London Bullion Market Association (LBMA, Asociácie obchodníkov so zlatými odliatkami), ktorá má v súčasnosti 10 členov so štatútom tvorca trhu – market maker (z nich 5 tvoria ešte užšie kolégium zodpovedné za denné nastavovanie ceny zlata – zlatý fixing), ďalej 56 riadnych členov a 46 pridružených členov. Členstvo tvoria najvýznamnejšie banky, obchodníci, producenti a spracovatelia zlata. Kolégium ktoré je zodpovedné za denné nastavovanie ceny zlata sa skladá z týchto členov :
Barclays Capital , Deutche Bank , Scotia Mocatta , HSBC , Societe Generale .
Minimálny objem obchodu je 1 000 trojských uncí (31,1 kg) a spôsob obchodovania by sa dal opísať ako otvorená aukcia, obchody sa však uskutočňujú za cenu, ktorá sa stanovuje („fixuje“) dvakrát denne (v 10,30 a 15,00 londýnskeho času). Aktuálne ceny londýnskeho fixingu sú akceptované pre väčšinu obchodov na celom svete (často priamo ako cena obchodu, alebo ako referenčná cena – benchmark), používajú sa pre potreby účtovníctva, ohodnocovania rezerv apod.
Obchody LBMA sa týkajú výhradne zlatých odliatkov podľa štandardu London Good Delivery Bar, štandardizovaných tehiel o hmotnosti okolo 400 oz (12,44 kg), zlato sa spravidla odovzdáva v londýnskom trezore jedného z členov clearingu, platba sa uskutočňuje v amerických dolároch v newyorské banke.
Okrem Londýna existuje ešte niekoľko ďalších trhov s fyzickým zlatom, ktoré sa riadia rôznymi pravidlami (priebežne upravované hodnoty aktuálnej ceny zlata, napr. na stránke Gold alebo na stránke Kitco pochádzajú práve z týchto zdrojov), žiadny však nedosahuje významu trhu londýnskeho. Ide hlavne o Curych, ktorý dodáva zlato výrobcom šperkov a pre priemyslové použitie a New York, ktorý obhospodaruje okrem týchto sektorov aj investične a špekulatívne nákupy a je centrom obchodu s deriváty. Významné trhy sú i v Bombaji, Dubaji, Istanbulu, Hongkongu, Tokiu a Šanghaji.
Okrem trhu s fyzickým zlatom sa hojne obchoduje aj s jeho derivátmi: od zlatých certifikátov a šetriacich plánov cez klasické deriváty (futures , opce) až po investičné fondy orientované na zlato či jeho výrobcov.